Autorent välismaal

Äri- või puhkusereisile minnes soovitame rendiauto ette tellida juba Eestis - saate soodsama autorendi hinna ning garantii, et auto Teid vajalikul päeval vajalikus kohas ootab.

Autorendi broneeringuid saab teha Avis Eesti tellimiskeskuses e-postiga rent@avis.ee või veebivormis. Lisainfot ja nõu jagame tellimiskeskuse telefonil +372 667 1515 .


Autorent valismaal
Broneerige autorent varakult. Kui broneeringut pole tehtud, võite sihtpunki jõudes avastada, et soovitud marki või hinnaklassi polegi saadaval – või pole saadaval ühtegi autot, mida juhtub eelkõige turismi tipphooaegadel. Autorenti saab tellida nii Avis Eesti peakontoris kui ka suuremates reisibüroodes.

Makske Eestis. Soovitame autorendi eest tasuda juba Eestis* (sularahas, kaardiga või ülekandega), sest see jätab teie krediitkaardile rohkem vaba raha. Samas tuleb arvestada, et teatud summa kuni avariikindlustuse maksimum omavastutuseni( Prantsusmaal 800 - 1600 EUR, Itaalias 1000 - 2000 EUR, Saksamaal 950 - 11000 EUR) võidakse teie kaardilt broneerida. Krediitkaardil oleks soovitatav omada 1000 euro ulatuses vabu vahendeid.

* voucheri väljastamise tasu 7,20 EUR.

Võtke krediitkaart kaasa. Suuremad rendifirmad nõuavad kliendilt krediitkaardi (kallimate mudelite puhul kahe) olemasolu. Väiksemates firmades võib hakkama saada ka sularahatagatisega, ent reeglina on siis lepingutingimused jäigemad ja rentniku vastutus suurem.

NB! Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Tšehhis kehtivad järgmised nõuded:
  • Lisaks juhiloale peab rentijal olema kaasas isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart)
  • Ettemaks peab olema tehtud rentija krediitkaardiga ning sama krediitkaart peab rentijal rendi alguses kaasas olema
  • Erilised nõuded maksevahendile kehtivad, kui rendite:
Saksamaal F- või J-grupi auto.
Šveitsis H-,P-,J- või I-grupi auto.
Austrias ja Tšehhis H-,I- või J-grupi auto.

Täpsema info saamiseks helista +372 6671515 või saada e-mail aadressile rent@avis.ee.

  • Kui teie autorendi jaoks on vaja kahte krediitkaarti, sisestage broneeringusse mõlema krediitkaardi andmed.
  • Krediitkaardi omadustega deebetkaardiga (Deebet+) autorendi eest tasuda ei saa.

Looge Avis Preferred profiil. Avis Preferred profiili olemasolu näitab rendifirmale teie usaldusväärsust ning ühtlasi väldib tülikat paberite täitmist: teie kliendiandmed saab teenindaja ühe näpuliigutusega kätte ülemaailmsest Avise süsteemist.

Lugege leping läbi. Iga allakirjutatud leping on siduv – ka juhul, kui te ei ole seda läbi lugenud või sellest aru saanud. Seega ei tohi mingil juhul allkirjastada Teile tundmatus keeles lepingut. Alati tasub üle küsida ka kindlustustingimused.

Selgitage välja vanusepiir ja lisakohustused. Auto rentija peab olema vähemalt 21-aastane, kallimate mudelite puhul 25. Alla 25-aastaste juhtide puhul võidakse rakendada lisatasu 'young driver fee'. Auto toomine ja äraviimine võivad olla tasuta või raha eest. Lennujaamas algava ja lõppeva rendi puhul lisandub rendisummale lennujaamamaks. Autot võib juhtida vaid see inimene, kes on kantud rendilepingule. Lisatasu eest on võimalik sinna kanda lisajuht(e).

Rentida saab päevakaupa. Rendipäevaks loetakse igat 24 tundi. Kui auto tagastatakse rohkem kui 29 minutit pärast lepingu (või ööpäeva) lõppu, lisandub renditasule automaatselt veel ühe päeva tasu. Juhul, kui auto on renditud nädalalõpu või muu eriti soodsa hinnaga, võib selle varem tagastamine teha aga rendi lõppsumma hoopis kallimaks.

Nädalavahetus on soodsaim. Kõige soodsam on autot rentida nädalavahetuseks (reedest esmaspäevani). Mida pikem on rendiperiood, seda madalam on ühe päeva hind.

Vaadake auto kättesaamisel üle. Autot kätte saades tuleb see hoolikalt üle vaadata ning nõuda kõigi vigastuste (ka kriimustuste) kandmist rendilepingule, vastasel juhul võite jääda süüdi ka vigastuste eest, mis autol juba enne olemas olid.

Avariist teatage ka politseile. Kui juhtub avarii, siis teatage sellest kindlasti politseisse ja võtke neilt kirjalik tõend kindlustuse jaoks. Kohe tuleb ühendust võtta ka rendifirmaga (Avisel on selleks igas riigis 24-tunni hädaabinumber).

Öelge meile ka oma boonuskaardi number. Avis võimaldab autot rentides teenida lennufirmade boonuspunkte (SAS EuroBonus, Lufthansa Miles & More, Finnair Plus jpt). Punktide saamiseks teatage autot broneerides oma lennufirma boonuskaardi number.

Midagi jäi selgusetuks? Helistage meile+372 667 1515 või kirjutage rent@avis.ee ning me oleme heameelega nõus selgitama!