ADR - Avis Driving Ratio

ADR - Avis Driving Ratio

TEADUS SELGITAB, MILLINE ON MAAILMA PARIM TEE


ADR - Avis Driving RatioTunnustatud kvantfüüsik dr Mark Hadley – meie juhtteadur – kinnitab, et „autosõit koosneb neljast põhielemendist“. Täpsemalt öeldes kurvidest, kiirendusest, sõitmisest ja pidurdamisest.

„Üht head teed iseloomustab nende elementide tasakaal, nii et sõidukijuht saab tunda kiiruse ja kiirendamisega kaasnevat elevust ning võib ühtlasi kurvides oma sõiduoskust katsetada ja pikkadel teelõikudel ümbruskaudset maastikku nautida.“

Mis on Avise sõidutee suhe (Avis Driving Ratio, ADR)?


Kokkuvõtvalt arvutasime välja nende põhielementide optimaalse tasakaalu ja see omakorda võimaldas meil teaduslikult kindlaks teha maailma parima sõidutee.

Nii arvutas dr Mark Hadley välja, et ideaalne ADRi suhe on 10 : 1 ehk kümme sekundit sirget teed võrreldes ühe sekundiga kurvis.

Milline on maailma parim sõidutee?ADR - Avis Driving RatioAllpool toodud 20 parima tee pingerivist võib näha, et esimene auhind läheb maanteele N-222 Portugalis Peso da Régua ja Pinhão vahel. See tee kulgeb piki Douro jõge, nii et sõidukis viibijad saavad nautida imelist vaadet astangutega mäenõlvadele.

Tasub välja tuua, et N-222 ADR on 11 : 1, mis tähendab, et see on kogu maailmas lähim vaste ideaalseks peetavale suhtele 10 : 1 ja tagab seega maailma parima sõidukogemuse.

Dr Hadley täpsustab: „Sirgete läbimisele kuluv aeg on täpselt paras, et enne järgmise kurvi võtmist ümbritsevat loodust imetleda ja juhile seejuures proovilepaneva sõiduga põnevust pakkuda.“
ADR - Avis Driving Ratio

Uurime lähemalt ADRi valemi teooriatSoovite maailma parima sõidutee määratlemise kohta rohkem teada saada? Dr Mark Hadley selgitab üksikasjalikult Avise sõidusuhte teaduslikke tagamaid ja toob välja kõik tegurid, millega ta pidi oma uurimistöös arvestama, kui lõi ADRi valemit. Vajuta siia, et edasi lugeda.
V8 ADR - the workings.pdf