Küpsiste haldamine

Üldteave
Avise koduleht kasutab küpsiseid. Küpsis on väike tekstifail, mille teie brauser salvestab ning kuhu on võimalik talletada teavet veebilehtede ja sirvimisseansside kohta. Avis kasutab mitut nn esimese osapoole küpsist – mille loob ja mida kasutab Avise veebileht – ja mõnd nn kolmanda osapoole küpsist – mille loovad meie veebilehel kolmandad osapooled. Need võimaldavad meil talletada teavet teie tehtava broneeringu iga osa kohta meie lehel ning ka teie kliendiandmeid ja kuvada teie valikute ning teekonna alusel vastav sisu. Need aitavad meil ka mõista kasutajate käitumist meie lehel, mis tähendab, et saame kogemuse teie jaoks paremaks muuta.
Küpsistesse on võimalik salvestada ainult teksti ning need on alati anonüümsed ja tavaliselt krüpteeritud. Avis ei salvesta küpsistesse mitte kunagi isikuandmeid.

Mis on küpsised?
Küpsised on teie külastatavate veebilehtede tekitatavad väikesed tekstifailid, millesse salvestatakse seansiandmeid, mis võivad veebilehel hiljem kasuks tulla. Need andmed võimaldavad veebilehel säilitada teavet lehtede kohta ning ka analüüsida, kuidas toimub lehel interaktsioon.
Küpsised on turvalised – nendesse saab salvestada vaid brauserisse üles pandud teavet ehk teavet, mida kasutaja on brauserisse sisestanud või mis kuulub lehe avamise juurde. Need ei saa koodi käivitada ning neid ei saa kasutada teie arvutile juurdepääsemiseks. Kui veebileht krüpteerib teabe küpsisesse, saab seda teavet lugeda ainult see leht.
Küpsiseid on kaht liiki: seansiküpsised ja püsiküpsised. Neid kasutatakse eri eesmärkidel ja need sisaldavad eri teavet.
Seansiküpsised sisaldavad teavet, mida kasutatakse teie praeguse sirvimisseansi ajal. Küpsised kustutatakse automaatselt, kui brauseri sulgete. Kui lehelt lahkute, ei säili teie arvutis sellest mitte mingit osa.
Püsiküpsiseid kasutatakse külastusteabe säilitamiseks. Need andmed võimaldavad veebilehtedel ära tunda, et olete tagasipöörduv klient, ja seda arvesse võttes reageerida. Veebileht määrab püsiküpsistele eluea väärtuse, mis varieerub mõnest minutist mitme aastani.

Miks küpsiseid kasutatakse?
Veebileht kasutab küpsiseid seansi talletamiseks, kui lehel liigute, ning need peavad meeles teie broneeringuandmeid ja seda, kas olete sisse logitud. Neid kasutatakse teie teekonnal vajalike toodete kuvamiseks.
Veebianalüütikas kasutatavad küpsised, mida pakuvad meie partnerid Google ja Adobe, võimaldavad meil lehel kliendi toiminguid jälgida. Need annavad meile väärtusliku teavet, võimaldades täiustada nii lehte ennast kui ka tooteid ja teenuseid, mida pakume.
Teeme koostööd ka partneritega, kes kirjutavad kolmanda osapoole küpsiseid, mida siis reklaamijad teistel lehtedel kasutavad, et pakkuda teile teie sirvimisajaloo põhjal sobivaid ja asjakohaseid reklaame. Küpsised ei salvesta isikuandmeid, mis võimaldaks teistel lehtedel teid tuvastada, ning põhinevad vaid sirvimisajalool.

Küpsiste blokeerimine ja kustutamine
Kõik veebibrauserid võimaldavad teil küpsistesse salvestamist piirata või need brauseri sätete või atribuutide kaudu blokeerida. Selleks vajalikud sammud erinevad brauseriti – juhised selleks leiate oma brauseri spikrimenüüst.
Oma brauseri kaudu saate ka oma arvutis olevaid küpsiseid vaadata ning neid ühekaupa või korraga kustutada.
Küpsised on tavalised tekstifailid, nii et saate neid avada ja sisu lugeda. Nendes peituvad andmed on sageli krüpteeritud või veebiseansile vastava numbrilise võtmega, nii et sageli ei saa neist aru keegi muu kui need kirjutanud veebileht.
Kui küpsised blokeerite, ei ole Avise lehel võimalik broneeringut luua. Küpsiste blokeerimine mõjutab ka teie lehel liikumise jälgimist, ent ei takista analüütikakoodil teie külastuse äratundmist.

Milliseid küpsiseid Avise veebileht loob?
Avise kirjutatavad seansiküpsised hõlmavad veebiserveri riistvara kasutatavaid andmeid selle kohta, milline server teie seanssi töötleb, teie autentimisolekut (Avise klientide andmebaasi suhtes) ja teie broneeringu detaile.
Avise veebilehe tekitatavaid püsiküpsiseid kasutavad meie tehnoloogiapartnerid Adobe, Maxymiser ja Google. Neid kasutatakse veebilehe liikluse tuvastamiseks ehk siis tagasipöörduvate, mitte uute klientide tuvastamiseks. Säilitatavat teavet kasutatakse selleks, et pakkuda teile meie nimel teistel lehtedel sobivaid reklaame. Nende küpsiste kustutamine ei mõjuta teie kogemust Avise veebilehel ega lehe funktsionaalsust.

Tehnoloogiapartnerite küpsised

Adobe SiteCataly

Avis teeb Adobe SiteCatalystiga koostööd veebianalüütika ja klientide teekonna analüüsi vallas. Kogutavad andmed võimaldavad meil veebilehte, infrastruktuuri, tooteid ja teenuseid täiustada selle järgi, kus, millal ja mida kliendid vaatavad. Adobe kirjutab nii püsi- kui ka seansiküpsiseid. Küpsistesse ei salvestata isikuandmeid. Nende küpsiste kustutamine või blokeerimine ei piira veebilehe funktsioone.

Oracle (Estara ja ATG

Avis teeb koostööd Oracle’iga, et pakkuda funktsioone „Click to Call” (klõpsake helistamiseks) ja „Click to Chat” (klõpsake vestluse alustamiseks) – need võimaldavad kliendil rääkida meie kliendikeskusega, kui veebileht tuvastab tal probleeme lehe kasutamisega. Oracle kirjutab nii püsi- kui ka seansiküpsiseid. Küpsistesse ei salvestata isikuandmeid. Nende küpsiste kustutamine või blokeerimine ei piira veebilehe funktsioone.

Google

Avis teeb Google’iga koostööd veebianalüütika ja reklaami vallas. Küpsises olevad andmed annavad Google’ile teavet selle kohta, milliseid lehti, tooteid ja teenuseid olete külastanud, ning võimaldavad sellel sobivaid reklaame leida. Google kirjutab nii püsi- kui ka seansiküpsiseid. Küpsistesse ei salvestata isikuandmeid. Nende küpsiste kustutamine või blokeerimine ei piira veebilehe funktsioone.

Maxymiser
Avis teeb Maxymiseriga koostööd eri lehekujunduste ja funktsioonide proovimiseks või katsetamiseks. Küpsis tagab, et isegi kui mõnel lehel katseid teeme, ei mõjuta see lehte, mil teie parasjagu viibite. Maxymiser kirjutab nii püsi- kui ka seansiküpsiseid. Küpsistesse ei salvestata isikuandmeid. Nende küpsiste kustutamine või blokeerimine ei piira veebilehe funktsioone.